باکس آفیس

باکس آفیس | باکس آفیس اصطلاحی است که به گیشه فروش بلیت داده می‌شود اما در معنای عام باکس آفیس بیشتر در صنعت فیلم‌سازی و برای بیان میزان فروش و موفقیت مالی فیلم‌ها مطرح است. فیلم‌های باکس آفیس جهانی، ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس هر هفته، جدول باکس آفیس هالیوود، فیلم‌های باکس آفیس ایران و دانلود فیلم‌های برتر باکس آفیس را هر هفته در پلان موویز دنبال کنید.

اطلاعات و آمار ارائه‌شده در اینجا از وب‌سایت باکس آفیس موجو به‌عنوان منبع رسمی ارائه آمار فروش فیلم‌ها آورده شده است. باکس آفیس موجو وب‌سایت رسمی ارائه آمار فروش فیلم‌های جهان است که توسط وب‌سایت IMDB اداره و مدیریت می‌شود.

جدول باکس آفیس هر هفته هالیوود به همراه نقد ۱۰ فیلم برتر جدول و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس را هر هفته در همین صفحه دنبال کنید.

۱۰ فیلم برتر باکس آفیس این هفته («من نفرت‌انگیز ۳» در صدر، «بچه راننده» بالاتر از انتظارات و «زن شگفت‌انگیز» ۷۰۰ میلیون دلاری)

10 فیلم برتر جدول باکس آفیس هفته (1)در صدر جدول باکس آفیس این هفته «من نفرت‌انگیز ۳» محصول مشترک یونیورسال و ایلومینیشن ۷۵٫۴ میلیون دلار و ۸ میلیون کمتر از پیش‌بینی شرکت سازنده فروخت؛ این در حالی است که این فیلم در تعداد سالن‌های سینما رکورددار و ۴۵۲۹ سالن در اختیار داشت.

«من نفرت‌انگیز ۳» فیلمی منتقد پسند است که بچه‌ها هر طور شده والدین خود را راضی خواهند کرد که تماشا کنند. فیلم یکدستی نیست اما امتحانش را خوب پس داده. با این اوصاف و با توجه به موفقیت فیلم می‌توان انتظار داشت که ماجراهای گرو و مینیون‌ها ادامه خواهد داشت اما دفعه‌ی بعد امیدوارم مینیون‌ها نقش بهتری در فیلم داشته باشند. اطلاعات آماری مخاطبین فیلم نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از کسانی که آخر هفته به تماشای این فیلم رفتند کودکان زیر ۱۳ سال بودند.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته شرکت سونی فیلم با ریتم و دزد و پلیسی «بچه راننده» را دارد. فیلم در روز اول ۹ میلیون دلار فروخت و در ادامه و تا پایان هفته فروش خود را به ۲۱ میلیون رساند؛ با احتساب تعطیلات این فیلم درمجموع ۳۰ میلیون دلار کاسب شد.

جایگاه سوم باکس آفیس هفته به فیلم «تبدیل‌شونده‌ها: آخرین شوالیه» تعلق دارد که همان‌طور که انتظار می‌رفت ۶۲ درصد افت فروش را پشت سر گذاشت تا در دومین هفته‌ی اکران ۱۷ میلیون دلار دیگر بفروشد.

بزارید خیالتون رو راحت کنم؛ فعلا از پایان دنیا و از این ماجراها که موضوع همیشگی فیلم‌های تبدیل‌شوندگان هست خبری نیست. آخرین شوالیه ماجراهای این روبات‌ها را دقیقا از همان‌جایی که در فیلم قبلی «تبدیل‌شوندگان: عصر انقراض» تمام شده ادامه می‌دهد؛ ظاهرا جنگ بین تبدیل‌شونده‌ها و انسان‌ها فروکش نکرده که داغ‌تر هم شده و این ماجرا سبب شده این روبات‌های انسان‌دوست زندگی در خفا را پیش بگیرند و رهبرشان آپتیموس پرایم نیز به سیاره‌ی متروکشان بازگشته تا ببیند می‌تواند آن را احیا کند یا نه. فیلم با سکانس‌هایی آغاز می‌شود که نشان می‌دهد تبدیل‌شوندگان بیشتر از آن‌چیزی که تابه‌حال تصور می‌شده روی کره زمین ساکن بوده‌اند و در شکل‌دهی تاریخ بشر نیز دست داشته‌اند. اجازه بدهید بیشتر از این ادامه ندم؛ به‌نظر فیلم جدید تبدیل‌شوندگان ۱۵۰ دقیقه مبارزه‌ی ربات‌ها بدون هیچ دلیل مشخص و موجهی است.

فیلم زن شگفت‌انگیز این هفته هم عملکرد خوبی در باکس آفیس داشت. جایگاه چهارم جدول با فروش ۱۵٫۵ میلیون دلار به این فیلم تعلق داشت که فروش داخلی این فیلم را به رقم باورنکردنی ۳۴۶٫۱ میلیون دلار آن‌هم بعد از پنج هفته اکران می‌رساند. در بازارهای بین‌المللی هم فیلم ۱۳٫۶ میلیون دلار دیگر به فروش خارجی خود که حالا دیگر به ۳۶۰ میلیون دلار رسیده اضافه کرد. با این حساب حالا فروش جهانی فیلم ۷۰۶ میلیون دلار است که فیلم زن شگفت‌انگیز را جزو سه فیلم پرفروش داخلی کمپانی دی‌سی و یکی از ۱۰۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما می‌کند.

منتقد نیویورکر در مورد فیلم زن شگفت‌انگیز می‌نویسد: «زن شگفت‌انگیز یک فیلم ابرقهرمانی است که تمام استانداردهای یک فیلم ابرقهرمانی را دارد، بااین‌حال از عقل و درایت و صداقت نیز چیزی کم ندارد.» کلا زن شگفت‌انگیز یکی از معدود فیلم‌‎های ابرقهرمانی طی این سال‌ها بود که موفق شد نظر منتقدین را جلب کند.

انیمیشن «ماشین‌ها ۳» از شرکت سونی این هفته و در سومین هفته‌ی فروش با فروش ۹٫۵ میلیون هفته را در جایگاه پنجم تمام کرد. فروش داخلی این فیلم حالا از ۱۲۰ میلیون دلار هم گذشته است. مشکل اینجاست که این فیلم بیش از ۶۰ درصد افت فروش تنها پس از سه هفته اکران داشته است که با این اوصاف اوضایش بهتر از دنباله‌های دیگر اکران شده‌ی امسال نیست.

منتقد سایت استارباست در مورد انیمیشن جدید «ماشین‌ها ۳» می‌نویسد: «اگر با فیلم قبلی حال کردید و سرگرم شدید، با این فیلم هم حال می‌کنید.» اما منتقد تایم‌اوت ظاهرا از فیلم خوشش نیامده و نوشته: «فقط به‌درد بچه‌های زیر ۱۲ سال می‌خورد؛ از پیکسار انتظار نداشتم». جیرِد مبارک منتقد Film Stage هم با او موافق بود و لقب: «بدترین فیلم تاریخ پیکسار» را به ماشین‌ها ۳ داد. در کل اما فیلم نظرات مثبتی از منتقدین دریافت کرد و نظر بنده رو اگر بخواهید؛ ماشین‌ها ۳ عمرا به‌پای فیلم‌های قبلی برسد.

هفته آینده شاهد اکران فیلم جدید «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» و جدیدترین فیلم از مجموعه‌فیلم‌های اسپایدرمَن خواهیم بود با این تفاوت که حالا دیگر مرد عنکبوتی بخشی از جهان سینمایی مارول است.

استقبال نسبتا خوب تهرانی‌ها از دو فیلم «اکسیدان» و «رگ خواب»، ورود «ویلایی‌ها» به باشگاه میلیاردی‌ها، ادامه روند نزولی فروش «نهنگ عنبر سلکشن رؤیا»، «مادر قلب اتمی» و «برادرم خسرو» و افزایش نسبی گیشه «زیر سقف دودی» ازجمله اتفاقات مهم جدول باکس آفیس ایران در این هفته بود.

خلاصه‌ای از فیلم‌ها و اتفاقات باکس آفیس این هفته و فیلم‌های پرفروش را مطالعه کردید در صورت تمایل می‌توانید گزارش تحلیلی و مفصل باکس آفیس این هفته به همراه نقد ۱۰ فیلم برتر جدول به همراه لینک دانلود فیلم‌ها را اینجا بخوانید.

جدول باکس آفیس هر هفته هالیوود به همراه نقد ۱۰ فیلم برتر جدول و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس را هر هفته در همین صفحه دنبال کنید.

جدول باکس آفیس ۲۰۱۷ (تبدیل‌شوندگان ۵ ضعیف شروع می‌کند درحالی‌که زن شگفت‌انگیز همچنان می‌تازد)

فیلم های برتر جدول باکس آفیس هفتهدر جدول باکس آفیس این هفته هالیوود فیلم «تبدیل‌شوندگان: آخرین شوالیه» علیرغم ثبت رکورد پایین‌ترین فروش افتتاحیه برای این فرنچایز سینمایی همچنان جایگاه نخست جدول را از آن خود کرد، با این اوصاف حالا تمام نگاه‌ها به عملکرد این فیلم در بازارهای بین‌المللی معطوف شده است. آمار مخاطبین فیلم آخرین شوالیه نشان می‌دهد که از تماشاچیان هفته نخست این فیلم ۵۷ درصد مذکر و ۴۳ درصد مؤنث بودند. طرف دیگر جدول باکس آفیس اما فیلم «زن شگفت‌انگیز» یک‌به‌یک رکوردها را جابجا کرد و فروش فیلم از سقف باکس آفیس بیرون زد؛ حالا این فیلم عنوان پرفروش‌ترین عنوان سینمایی دنیای سینمایی دی‌سی را از آن خود دارد که قصد افول نیز ندارد.

در ادامه جدول باکس آفیس این هفته انیمیشن ماشین‌ها ۳ و فیلم زن شگفت‌انگیز با توجه به اینکه شرکت‌های سازنده هر دو فیلم فروش ۲۵٫۱ میلیون دلاری را برای فیلم‌هایشان گزارش کرده‌اند، رقابتی پایاپای را برای کسب مقام دوم دنبال می‌کنند.

با انیمیشن ماشین‌ها ۳ شروع کنیم؛ آخرین ساخته‌ی پیکسار با نزول فروش ۵۳ درصدی در هفته دوم اکران روبرو شد تا تنها پس از کمتر از ۱۰ روز به مرز فروش ۱۰۰ میلیون دلار برسد. فیلم زن شگفت‌انگیز کمپانی برادران وارنر هم مانند اسم خود به فروش شگفت‌انگیز خود در چهارمین هفته‌ی اکران ادامه داد؛ فروش داخلی این فیلم با این حساب به ۳۲۰ میلیون دلار می‌رسد. در بازارهای بین‌المللی نیز زن شگفت‌انگیز موفق شد ۲۰٫۵ میلیون دلار دیگر به‌راحتی بفروشد و فروش خارجی کل ۳۳۴٫۵ میلیون دلاری را ثبت کند.

در جایگاه چهارم جدول ۱۰ فیلم برتر این هفته فیلم ۴۷ متر زیردریا به فروش خوب خود ادامه داد و با ۳۳ درصد افت فروش ۷٫۴ میلیون دلار دیگر فروخت تا فروش داخلی خود را به ۲۴ میلیون دلار برساند؛ و در انتهای جدول پنج فیلم برتر این هفته فیلم پرسروصدای «همه نگاه‌ها به من» که هفته اول را طوفانی آغاز کرد این هفته سقوط فروش آزاد و ۸۰ درصدی داشت و با فروش ۵٫۸ میلیون دلار، فروش داخلی این فیلم حالا به ۳۸٫۶ میلیون دلار می‌رسد.

هفته آینده باید منتظر اکران فیلم «بچه راننده» باشیم و به دنبال آن اکران گسترده انیمیشن Despicable Me 3 یا من نفرت‌انگیز ۳ را خواهیم داشت.

در باکس آفیس این هفته ایران استقبال نسبتا خوب تهرانی‌ها از دو فیلم «اکسیدان» و «رگ خواب»، ورود «ویلایی‌ها» به باشگاه میلیاردی‌ها، ادامه روند نزولی فروش «نهنگ عنبر سلکشن رؤیا»، «مادر قلب اتمی» و «برادرم خسرو» و افزایش نسبی گیشه «زیر سقف دودی» از جمله اتفاقات مهم جدول باکس آفیس این هفته ایران بودند.

جدول باکس آفیس هر هفته هالیوود به همراه نقد ۱۰ فیلم برتر جدول و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس را هر هفته در همین صفحه دنبال کنید.

فیلم‌های باکس آفیس ۲۰۱۷ (ماشین‌ها ۳ از زن شگفت‌انگیز جلو می‌زند)

فیلم های برتر جدول باکس آفیسدر جدول باکس آفیس این هفته هالیوود انیمیشن ماشین‌ها ۳ محصول مشترک دیزنی و پیکسار آن‌قدری فروخت که صدر جدول فروش این هفته را از فیلم زن شگفت‌انگیز برباید؛ با این اوصاف اما همچنان تمام نگاه‌‎ها به فیلم زن شگفت‌انگیز و فیلم All Eyez On Me از شرکت لاینزگیت است که مخصوصا دومی فراتر از تمام پیش‌بینی‌ها ظاهر شدد. سورپرایز دیگر این هفته فیلم ۴۷ Meters Down از استودیوهای اینترتینمنت بود. برخلاف فروش موفق این فیلم‌ها اما فیلم Rough Night از شرکت سونی آخر هفته‌ی سختی را پشت سر گذاشت و حتی در جدول پنج فیلم اول نیز جایی نداشت.

انیمیشن ماشین‌ها ۳ جدول باکس آفیس این هفته را با فروش ۵۳٫۵ میلیون دلاری و کمی پایین‌تر از انتظارات تمام کرد که جای بسی نگرانی است؛ به‌هرحال اینجا صحبت از فرنچایزی است که کارش را ۶ سال پیش شروع کرد و تا به اینجا درمجموع ۱۰ میلیارد دلار فروش داشته است.

در بازارهای جهانی اما انیمیشن ماشین‌ها ۳ از تعداد محدود بازارهایی که در دست داشت ۲۱٫۳ میلیون دلار پول جمع کرد. فیلم طی هفته‌های آینده اکران جهانی تابستان خود را با استرالیا و نیوزلند و پس‌ازآن برزیل، کره، اسپانیا، بریتانیا و ژاپن دنبال خواهد کرد. اکران این فیلم در فرانسه، ایتالیا و آلمان به اواخر تابستان و مرداد و شهریور موکول شده است.

و اما جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته به‌حق به فیلم زن شگفت‌انگیز تعلق داشت که با افت فروش تنها ۳۰ درصد ۴۰٫۷ میلیون دلار دیگر فروخت تا فروش داخلی خود را به ۲۷۵ میلیون دلار برساند. در بازارهای بین‌المللی فیلم زن شگفت‌انگیز ۳۹٫۵ میلیون دلار دیگر از ۶۲ بازار درو کرد تا فروش بین‌المللی ۲۹۷٫۲ میلیون دلاری را ثبت کند و به‌این‌ترتیب فروش جهانی فیلم به ۵۷۱٫۸ میلیون دلار رسید؛ این رقم حالا فروش بین‌المللی فیلم زن شگفت‌انگیز را بالاتر از فیلم‌هایی مثل ولورین، ثور و مرد آهنین قرار می‌دهد.

جایگاه سوم باکس آفیس این هفته به فیلم «تمام نگاه‌ها به من» بر اساس زندگی رپر آمریکایی توپاک شکور قرا دارد که نقدهای سنگین و تحقیرآمیزی را متحمل شد اما بسیار فراتر از انتظارات ۲۷ میلیون دلار در جدول باکس آفیس هالیوود فروخت. برخلاف شماتت منتقدین اما فیلم «تمام نگاه‌ها به من» از طرف تماشاچیان امتیاز قابل قبولی گرفت.

تام کروز با فیلم مومیایی در باکس آفیس این هفته ۵۶ درصد افت فروش داشت و در دومین هفته اکران بیشتر از ۱۳٫۹ میلیون دلار نتوانست بفروشد. با این حساب فروش داخلی این فیلم به ۵۶٫۵ میلیون دلار می‌رسد؛ اما همان‌طور که هفته گذشته هم گفتیم این فیلم در صدر جدول باکس آفیس بین‌المللی قرار دارد و این هفته نیز از بازارهای جهانی ۵۳ میلیون دلار پول به جیب می‌زند. فروش بین‌المللی فیلم حالا به ۲۳۹٫۱ میلیون دلار می‌رسد. فیلم مومیایی هفته‌ی آینده به مصر و پس‌ازآن و آخر این ماه به ژاپن خواهد رفت.

فیلم بعدی جدول و در جایگاه پنجم و کمی فراتر از انتظارات شرکت سازنده فیلم ۴۷ متر زیردریا با فروش ۱۱٫۵ میلیون دلار قرار دارد. خارج از جدول باکس آفیس این هفته اما فیلم شب سخت با بازی اسکارلت جوهانسون بود که بسیار پایین‌تر از انتظارات ظاهر شد و حتی به جمع پنج فیلم اول باکس آفیس این هفته هم راه نداشت.

جدول باکس آفیس هر هفته هالیوود به همراه نقد ۱۰ فیلم برتر جدول و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس را هر هفته در همین صفحه دنبال کنید.

۱۰ فیلم برتر باکس آفیس این هفته (زن شگفت‌انگیز همچنان صدرنشین علی‌رغم شروع اکران مومیایی)

فیلم های جدول باکس آفیسدر باکس آفیس این هفته هالیوود درحالی‌که فیلم مومیایی با نقش‌آفرینی تام کروز در بازارهای بین‌المللی خوب می‌فروشد اما در باکس آفیس داخلی آمریکا اقبال چندانی نداشته و فیلم جدید کروز نهایتا به جایگاه دوم جدول اکتفا کرد؛ فیلم زن شگفت‌انگیز اما برای دومین هفته‌ی متوالی صدرنشین جدول باکس آفیس هفته بود.

با فروش تخمینی ۵۷ میلیون دلار ناقابل فیلم جدید دی‌سی و برادران وارنر همچنان در صدر جدول باکس آفیس باقی ماند تا پس از گذشت تنها ۱۰ روز از اکران، فروش داخلی ۲۰۵ میلیون دلاری را ثبت کند. عملکرد خوب فیلم در هفته دوم اکران حاکی از این است که این فیلم در هفته دوم تنها ۴۵ درصد افت فروش داشته که نسبت به آثار اخیر دی‌سی مانند بت‌من در مقابل سوپرمن با ۶۹ درصد، جوخه انتحاری با ۶۷ درصد و مرد پولادین با ۶۵ درصد افت فروش، آمار قابل قبولی است.

در بازارهای بین‌المللی نیز زن شگفت‌انگیز ۵۸٫۱ میلیون دلار در ۵۷ بازار فروخت تا فروش بین‌المللی خود را به ۲۳۰٫۲ و فروش جهانی خود را به ۴۳۵ میلیون دلار برساند. فیلم در هفته‌های آتی در آلمان، اسپانیا و ژاپن به روی پرده خواهد رفت.

در جایگاه دوم جدول فیلم‌های پرفروش هفته هالیوود فیلم مومیایی از کمپانی یونیورسال در زنده ‌کردن ماجراهای این هیولای کلاسیک سینما موفق نبود و با فروش ناچیز ۳۲٫۲ میلیون دلار، پایین‌تر از تمامی آمارها و فیلم‌های قبلی ظاهر شد. تحویل نگرفتن فیلم توسط منتقدین شاید یکی از دلایل استقبال ضعیف از فیلم باشد با توجه به اینکه تماشاچیان ظاهرا از فیلم بدشان نیامده و در سایت CinemaScore به فیلم امتیاز B- دادند.

البته بر کسی پوشیده نیست که باکس آفیس داخلی آمریکا تمام ماجرا نیست و به‌این‌ترتیب فیلم مومیایی در بازارهای خارجی ۱۴۱٫۱ میلیون دلار فروخت تا پرفروش‌ترین فیلم تام کروز در هفته اول اکران در بازارهای جهانی باشد. البته لازم به ذکر است که بخش عمده‌‎ی این فروش به چین با ۵۲٫۲ میلیون دلار تعلق دارد. فیلم مومیایی هفته آینده روی پرده سینماهای فرانسه و به دنبال آن سینماهای ژاپن خواهد رفت.

سومین جایگاه جدول باکس آفیس این هفته به انیمیشن کمپانی دریم‌ورکس «کاپتان زیرشلواری» اختصاص داشت که در دومین هفته اکران با افت ۴۸ درصد ۱۲٫۳ میلیون دلار دیگر فروخت تا درمجموع فروش داخلی خود را به ۴۴٫۵ میلیون دلار برساند.
فیلم «دزدان دریایی کارائیب: مردگان حرفی برای گفتن ندارند» از شرکت دیزنی در سومین هفته‌ی اکران با فروش ۱۰٫۷ میلیون دلار در جایگاه چهارم جدول ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس این هفته جای گرفت. فروش داخلی این فیلم تا به اینجا ۱۳۵ میلیون دلار است که درمجموع و با احتساب فروش خارجی، فروش کل فیلم به ۶۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

جایگاه پنجم جدول باکس آفیس این هفته به فیلم نگهبانان کهکشان نسخه ۲ تعلق داشت. این فیلم این هفته ۶٫۲ میلیون دلار دیگر فروخت تا فروش داخلی خود را به ۳۶۵ میلیون برساند. در بازارهای جهانی نیز فیلم ۲٫۲ میلیون دلار دیگر فروخت. فروش جهانی این فیلم درمجموع حالا به ۸۳۳ میلیون دلار می‌رسد.

جدول باکس آفیس هر هفته هالیوود به همراه نقد ۱۰ فیلم برتر جدول و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس را هر هفته در همین صفحه دنبال کنید.

جدول باکس آفیس هفته (بچه رئیس حساب همه را رسید)

باکس آفیس 2017باکس آفیس این هفته هالیوود علیرغم خط‌ونشان کشی سه تازه‌وارد همچنان در اختیار کارتون بچه رئیس باقی ماند. این انیمیشن خانوادگی در صدر جدول باکس آفیس با نزول فروش ۴۸ درصد در دومین هفته‌ی اکران خود ۲۶٫۳ میلیون دلار فروخت تا تنها در ده روز اکران فروش داخلی خود را به ۹۰ میلیون دلار برساند. دیو و دلبر. فیلمی که بازسازی یکی از آثار محبوب کلاسیک دیزنی بوده و بسیاری انتظارش را می‌کشیدند. از میان نوستالژی بین دو هزاره، ستارگان قوی و عامه‌پسندانه بودن، دیو و دلبر همه را دارد. در مقام دوم جدول باکس آفیس این هفته هالیوود فیلم دیو و دلبر به صعود خود به قله‌ی یک میلیارد دلاری ادامه داد و ۲۵ میلیون دلار دیگر به فروش داخلی و ۳۶ میلیون دلار به فروش بین‌المللی خود افزود تا با فروش جهانی ۹۷۵ میلیون دلار دهان منتقدین را ببندد.

و اما جایگاه سوم جدول باکس آفیس هالیوود هفته به انیمیشن اسمورف‌ها: دهکده گمشده از شرکت سونی رسید که طبق پیش‌بینی‌ها موفق شد ۱۳٫۲ میلیون دلار در سینماهای آمریکا بفروشد. انیمیشن اسمورف‌ها: دهکده گمشده این‌بار تماما انیمیشنی کار شده است و با استفاده از رنگ‌های جیغ و تکنیک‌های انیمیشنی جدید با خلاقیت و روان آدم بازی می‌کند.

در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس دومین فیلم تازه‌اکران هفته را داریم. بازسازی کمدی «زدن به سیم آخر» است. فیلم «زدن به سیم آخر» که انتظار می‌رفت چیزی بیشتر از ۸ میلیون دلار بیشتر نفروشد بسیار فراتر از انتظارات ظاهر شد و ۱۲٫۵ میلیون دلار از ۳۰۶۱ سالن سینما به جیب زد. اولین (و احتمالا مهم‌ترین) چیزی که در مورد فیلم «زدن به سیم آخر» چشم آدم را می‌گیرد گروه بازیگری قوی فیلم است.

در انتهای لیست پنج فیلم اول جدول باکس آفیس این هفته فیلم «شبح در پیله» از کمپانی سونی قرار دارد که پس از شروعی ناامیدکننده و ۱۸٫۷ میلیون دلاری در هفته‌ی گذشته این هفته را نیز با سقوط ۶۰ درصدی و فروش ناچیز ۷٫۲ میلیون دلار تمام کرد. از فیلم شبح در پیله تنها در چین استقبال خوبی شد البته از فیلمی که عمده تمرکز کمپین‌های تبلیغاتی‌اش روی لخت نشان دادن اسکارلت جوهانسون متمرکز شده انتظار بیشتر از این هم نمی‌توان داشت.

هفته آینده شاهد اکران گسترده قسمت جدید فیلم‌های سریع و خشن با عنوان «سرنوشت خشن» یا به قول بچه‌ها سریع ۸ خواهیم بود و باید منتظر ماند و دید «سرنوشت خشن» موفقیت عظیم پیشینیان خود را تکرار خواهد کرد یا نه.

از فیلم‌های مهم این هفته باکس آفیس ایران نیز فیلم ماجراهای نیمروز بود که از نوروز امسال اکران خود را شروع کرد و موفق شد پس از حدود یک ماه به فروش سه میلیارد تومانی در سراسر کشور دست یابد.

با نگاهی مختصر به جدول باکس آفیس این هفته و صدرنشینی انیمیشن بچه رئیس تردیدی وجود ندارد که برنده‌ی این هفته باکس آفیس جهانی فیلم‌های خانوادگی بودند؛ علیرغم نزول شدید فروش فیلم‌هایی مثل «شبح در پیله»، «حیات» و «شلیک آزاد» اما بازنده‌ی اصلی این هفته باکس آفیس شاید فیلم کمدی بزرگ‌سالان «زدن به سیم آخر» بود که آن‌چنان هم به سیم آخر نزد. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و نقد مفصل و تحلیلی تک تک فیلم‌های جدول باکس آفیس این هفته اینجا کلیک کنید.

جدول باکس آفیس ۲۰۱۷ (کونگ با غرشی ۶۱ میلیون دلاری باکس آفیس را بلعید)

دانلود فیلم باکس آفیس 2017جدول باکس آفیس این هفته هالیوود کاملا در اختیار فیلم تازه اکران کونگ: جزیره جمجمه‌ها بود. این فیلم موفق شد اکرانی قدرتمند را شروع کند و علاوه بر نشستن بر صدر جدول باکس آفیس، سومین فیلم طی هفته‌های اخیر باشد که بسیار فراتر از انتظارها ظاهر می‌شود. خب، شاه بودن و بر تخت باکس آفیس هالیوود تکیه زدن کم چیزی هم نیست.

جایگاه دوم جدول باکس آفیس هفته به فیلم لوگان اختصاص داشت که تنها در پنج روز از مرز ۱۰۰ میلیون دلار فروش داخلی گذشت و با فروش ۳۷٫۸۵ میلیون دلار دیگر طی آخر هفته حالا ۱۵۰ میلیون دلار تنها ظرف ده روز به جیب زده است. البته افت فروش ۵۷ درصدی فیلم در دومین هفته اکران کمی بیشتر از چیزی بود که انتظار می‌رفت اما برای فیلمی که به این عظمت شروع کرده آن‌چنان هم خارج از انتظار نبود. داستان فیلم در آینده می‌چرخد. مردان اکس منقرض شده‌اند و نیم‌قرن است که هیچ جهش‌یافته‌ی جدیدی متولد نشده است. لوگان هم حال خوبی ندارد. اما درست زمانی که به نظر می‌رسد همه‌چیز به آخر خط رسیده است دختربچه‌ای به نام لورا سروکله‌اش پیدا می‌شود. یک جهش‌یافته‌ی دست‌کاری ژنتیکی شده که چنگال‌های مشابه لوگان دارد و ماجراهای بسیاری که به دنبال کشف این حقیقت رقم می‌خورد.

فیلم «بزن به چاک» در جایگاه سوم جدول باکس آفیس هفته همچنان فراتر از انتظارات می‌تازد و این هفته با افول فروش تنها ۲۵ درصد ۲۱ میلیون دلار دیگر به فروش داخلی خود که حالا دیگر به ۱۱۱ میلیون دلار می‌رسد اضافه کرد و البته از بودجه‌ی ناچیز ۴٫۵ میلیون دلاری فیلم هرقدر هم که بگوییم کم گفته‌ایم.
بزن به چاک به کارگردانی جوردن پیلز همان فیلم ترسناکی است که همه منتظرش بودیم. البته بهتر است بگوییم آمریکایی‌ها منتظرش بودند. تقریبا کل فیلم صرف شماتت سیاه‌ها چه ازنظر فیزیکی، چه فرهنگی و حتی استعدادی و خلاقیتی می‌شود و از بسیاری جهات فیلم آدم را یاد برنده بهترین فیلم اسکار امسال یعنی «مهتاب» می‌اندازد. درست بعد از انتخاباتِ عجیب، به‌نظر غیرواقعی و پسرفت‌گرایانه‌ی آمریکا که عملا مردم آمریکا را دو دسته کرد فقط یک فیلم ازاین‌دست کم داشتیم.

جایگاه چهارم جدول باکس آفیس هفته با فروش ۱۰ میلیون دلار به فیلم «کلبه» اختصاص داشت. در نگاه اول «کلبه» فیلمی غیرمنصفانه به‌نظر می‌رسد که دنبال درآوردن اشک مخاطب با استفاده از ماجرای کشته شدن یک دختربچه معصوم و بی‌گناه است اما فیلم در واقع به‌دنبال پاسخ دادن به معظلات و مسائل عرفانی سنگینی است که در پاسخگویی به آن‌ها کمی ساده‌انگارانه عمل می‌کند.

و بالاخره «فیلم بت‌من لگو» با فروش تقریبی ۷٫۸ میلیون دلار در آخر هفته فروش داخلی خود را به ۱۶۰ میلیون دلار رساند و در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس این هفته هالیوود ۲۰۱۷ ایستاد. بخواهیم صادق باشیم «فیلم بت‌من لگو» فیلم جان‌داری است و به‌اندازه‌ی کافی سرگرم‌کننده هست. فیلم علی‌رغم اینکه پس‌مانده‌ی فیلم اصلی به‌نظر می‌آید ولی همچنان پرانرژی و سرزنده جلو می‌رود.

فیلم فروشنده اصغر فرهادی و برنده اسکار بهترین فیلم خارجی امسال نیز در هفتمین هفته اکرانش در آمریکا با فروش ۱۶۸ هزار دلار دیگر از مرز ۲ میلیون دلار فروش گذشت و در جایگاه ۲۷ جدول باکس آفیس هالیوود جای گرفت.

مهم‌ترین فیلمی که هفته‌ی آینده اکران خواهد شد فیلم «دیو و دلبر» از کمپانی دیزنی است که با توجه به بلیت‌هایی که تا به اینجا پیش‌فروش شده به‌احتمال فراوان اولین فیلم سال ۲۰۱۷ خواهد بود که از مرز ۱۰۰ میلیون دلار فروش در هفته اول اکران خواهد گذشت. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و نقد مفصل و تحلیلی تک تک فیلم‌های جدول باکس آفیس هالیوود این هفته اینجا کلیک کنید.

باکس آفیس هالیوود (کیش قاتلین سقوط آزاد کرد، یاغی یک همچنان اوج می‌گیرد)

باکس آفیسباکس آفیس کریسمسی این هفته کاملا در اختیار فیلم یاغی یک: روایتی از جنگ ستارگان بود. گذشت آن دوران که بین قسمت‌های مختلف فیلم‌های جنگ ستارگان وقفه‌های طولانی می‌افتاد و طرفداران باید سال‌ها با اندک اطلاعاتی که از فیلم درز می‌کرد سر می‌کردند تا بالاخره فیلم از مرحله تولید خارج شده و به پرده سینماها برسد و به‌این‌ترتیب تاریخ اکران فیلم‌های جنگ ستارگان عملا تعطیل رسمی و جشن ملی محسوب می‌شد. آن دوران گذشت. حالا که والت دیزنی امتیاز فیلم‌های جنگ ستارگان را تصاحب کرده، جنگ‌های ستاره‌ای دیگر یک اتفاق سالانه هستند. فیلم تنها در دو هفته توانست از مرز فروش جهانی ۵۰۰ میلیون دلار عبور کند و خیزی بلند به سمت میلیاردی شدن بردارد. فروش فیلم در بازارهای داخلی آمریکای شمالی برای هفته‌ای که گذشت ۶۴ میلیون دلار بود و به‌این‌ترتیب برای دومین هفته‌ی پیاپی بر صدر جدول باکس آفیس تکیه زد.

انیمیشن «آواز» این هفته عملا موفق‌ترین فیلم تازه‌اکران جدول باکس آفیس بود و با فروش ۳۵ میلیون دلاری توانست تقریبا نصف هزینه‌های تولید خود را پس دهد. این انیمیشن انتخاب اول سینمادوستان متأهل و کوچولودار بود.

در جایگاه سوم جدول باکس آفیس فیلم مسافرین را داریم که عملکرد خوبی در باکس آفیس نداشت و باوجود هزینه ۱۱۰ میلیون دلاری ساخت نتوانست بیشتر از ۲۲ میلیون دلار برای آخر هفته کاسبی کند. فیلم‌های علمی-تخیلی در سال ۲۰۱۶ حرف‌های بسیاری برای گفتن داشتند و فیلم‌های متعدد و حتی سریال‌های تلویزیونی طویل از این ژانر به ربودن قاپ مخاطبین خود ادامه داده و خود را تا سطح یک بلاکباستر بالا بردند؛ اما در فیلم جدید علمی-تخیلی مسافرین از این خبرها نیست. متأسفانه این ماجراجویی عاشقانه علمی-تخیلی با بازی دو تن از شناخته‌شده‌ترین ستاره‌های امروز هالیوود به لطف داستانی بی‌سر‌و‌ته به فاجعه‌ای بیش نمی‌انجامد.

فیلم چرا او؟ با حضور برایان کرانستون و جیمز فرانکو نسبت به فیلم‌های تازه‌اکران دیگر جایگاه بهتری داشت و در هفته اول اکران خود موفق شد ۱۱ میلیون دلار بفروشد و به‌این‌ترتیب در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته هالیوود جای بگیرد. در فیلم کمدی «چرا او؟» کارگردان و نویسنده فیلم‌نامه جان هامبورگ دوباره به فضای فیلمی که ۱۰ سال پیش ساخته بود «آشنایی با خانواده» بازمی‌گردد. پدری که با نامزد دخترش سر سازش ندارد؛ پسری تازه‌به‌دوران‌رسیده که بیشتر به‌جای اینکه عقل داشته باشد پول دارد.

فیلم «فرقه قاتلین» اقتباس‌شده از یک بازی ویدئویی به همین نام، به‌طور خلاصه تماشای بازی کردن یک نفر برای دو ساعت است. فیلم علیرغم بودجه سنگین ۱۲۵ دلاری در کمال ناباوری نتوانست بیشتر از ۱۰ میلیون دلار بفروشد و به جایگاه پنجم جدول باکس آفیس قناعت کرد.

از فیلم‌های برجسته‌ی خارج از جدول این هفته فیلم‌های «Hidden Figures» یا افراد پنهان، سکوت جدیدترین ساخته‌ی مارتین اسکورسیزی و فیلم «شیر» را داشتیم. هفته‌ی آینده فیلم به‌خصوصی برای اکران برنامه‌ریزی نشده است و فیلم‌های حاضر جدول می‌توانند با خیال راحت به دشت تعطیلات کریسمس خود ادامه دهند. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و نقد مفصل و تحلیلی تک تک فیلم‌های جدول باکس آفیس این هفته هالیوود اینجا کلیک کنید.

۱۰ فیلم برتر باکس آفیس هفته: کریسمس هم حریف موانا نشد.

10 فیلم باکس آفیسانیمیشن موانا از دیزنی این هفته موفق شد بر فیلم تازه‌‎اکران «پارتی کریسمس در اداره» غلبه کند و برای سومین هفته‌ی متوالی بر صدر جدول باکس آفیس تکیه بزند. فروش موانا در داخل آمریکا هم‌اکنون از مرز ۱۴۵ میلیون دلار گذشته است و در بازارهای جهانی نیز تا به اینجا ۹۳٫۸ میلیون دلار فروش داشته تا فروش جهانی خود را به رقم چشمگیر ۲۳۸٫۸ میلیون دلار برساند. سال ۲۰۱۶ کلا سال خوبی برای فیلم‌های انیمیشن بود؛ بنابراین اگر می‌خواهید به سینما بروید و بی‌بروبرگرد خوش بگذرانید پای دیدن یک انیمیشن بنشینید.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس هفته و بسیار فراتر از پیش‌بینی‌های محافظه‌کارانه شرکت سازنده، فیلم کمدی پرستاره‌ی «پارتی کریسمس در اداره» جای دارد با فروش تقریبی ۱۷٫۵ میلیون$. زیبا کلمه‌ی مناسبی برای توصیف فیلم پارتی کریسمس در اداره نیست، بلکه فیلمی بی‌سروته است که ژانر فیلم‌های کمدی در باب مسخره‌بازی‌های بزرگ‌سالی را به نهایت می‌رساند.

در جایگاه سوم جدول فیلم «دیوهای شگفت‌انگیز و کجا پیدایشان کنیم» در چهارمین هفته‌ی اکران ۴۰ درصد افول فروش را تجربه کرد و با فروش تقریبی ۱۰٫۷۸ میلیون دلار فروش داخل آمریکای خود را به ۱۹۹٫۳ میلیون دلار رساند. در چنین شرایطی که قهرمانان داستان‌های مصور، اسباب‌بازی، شخصیت‌های کارتونی قدیمی، بازی‌های موبایل و حتی شکلک و استیکر همه در تلاش برای خلق دنیای سینمایی خودشان هستند، جی.کی.رولینگ نیاز به کشیدن این دردسرها ندارد. دنیای جادوگری او اگرچه با فیلم‌های هری ‌پاتر کاملا شناخته‌شده است اما همچنان ظاهرا نیازمند کاوش‌های بیشتر است و هم‌چنان یک فرصت فوق‌العاده برای پول‌سازی بیشتر محسوب می‌شود.

فیلم علمی-تخیلی «ورود» در جایگاه چهارم باکس آفیس هالیوود همچنان به فروش خوب خود ادامه داده و در پنجمین هفته‌ی اکرانش تنها با ۲۳ درصد افول موفق می‌شود ۵٫۶ میلیون دلار دیگر بفروشد. بهترین توصیف برای فیلم ورود احتمالا یک فیلم علمی-تخیلی انسانی است. فیلمی که مانند بسیاری دیگر از آثار این سبک، در ابتدا به نظر می‌رسد که دنبال گرایش مخاطب به الهیات و جهان دیگر است اما درنهایت مشخص می‌شود تارگِت اصلی فیلم درواقع نهاد انسان است.

فیلم مشترک دیزنی و مارول «دکتر استرینج» این هفته در جایگاه پنجم جدول جا خشک کرد و با فروش ۴٫۶ میلیون دلار فروش داخلی ۲۲٫۳ میلیون و فروش بین‌المللی ۴۲۳٫۴ میلیون دلار را ثبت می‌کند. با شرارت مختصر اما جلوه‌های کامپیوتری سنگین، دکتر استرینج جادوی واقعی را به دنیای سینمایی مارول می‌آورد البته این‌بار هیچ دلیل و سندیت علمی پشت پدیده‌های فرا طبیعی فیلم وجود ندارد و صرفا به این خاطر که اولین فیلم مارول در دنیای جادو و جمبل است، ارزش یک‌بار دیدن را دارد.

هفته‌ی آینده باید منتظر اکران فیلم «یاغی یک: روایتی از جنگ ستارگان» باشیم که با اکران در بیش از ۴۰۰۰ سالن سینما انتظار فروش ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون دلاری را می‌دهد. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس این هفته اینجا کلیک کنید.

دانلود فیلم‌های باکس آفیس: دکتر استرینج تنور باکس آفیس را شعله‌ور ساخت.

فیلم های باکس آفیس 2016باکس آفیس این هفته آمریکای شمالی با شروع آتشین فیلم جدید مارول و دیزنی «دکتر استرینج» با ۸۴٫۹ میلیون دلار و به دنبال آن فروش خوب انیمیشن «ترول‌ها» و فیلم جدید مل گیبسون «ستیغ اره‌ای» تکانی سنگین خورد. بندیکت کامبرباچ همان جایگاهی را در دکتر استرینج دارد که رابرت دانی جونیور در مرد آهنی و رایان رینولدز در ددپول داشت. تمام فیلم در او خلاصه می‌شود. در مقایسه با فیلم‌های ابرقهرمانی تک-کاراکتر دیگرِ مارول، «دکتر استرینج» باقدرت فیلم‌های «کاپتان آمریکا: اولین انتقام‌جو» و «ثور» با فروش ۶۵ میلیون و ۶۶ میلیون دلار به ترتیب را پشت سر گذاشت. نکته‌ی دیگری که شاید جالب‌توجه باشد اینکه والت دیزنی با فروش خوب دکتر استرینج موفق شد از مرز فروش جهانی ۶ میلیارد دلاری تمام آثارش عبور کند.

انیمیشن «ترول‌ها» کار مشترک فاکس و دریم‌ورکس نیز موفق شد ۴۵٫۶ میلیون دلار در هفته‌ی اول اکران درو کند؛ اما چیزی که بازهم «ترول‌ها» را متمایزتر می‌سازد فروش بین‌المللی ۱۰۴ میلیون دلاری فیلم طی تنها سه هفته است. داستان این انیمیشن را احتمالا در کارتون‌های بسیاری قبلا دیده‌اید اما چیزی که این انیمیشن را از محصولات مشابه متمایز می‌کند استفاده از رنگ‌های جدید، کاراکترهای بامزه و صحنه‌های اکشن شلوغ و پر‌سروصدا است.

در جایگاه سوم جدول باکس آفیس این هفته فیلم «ستیغ اره‌ای» جای دارد. درام جنگی «ستیغ اره‌ای» با نقش‌آفرینی اندرو گارفیلد طی اکران سه‌روزه در ۲۸۸۶ سالن سینما ۱۴٫۷۵ میلیون دلار فروخت. «ستیغ اره‌ای» را می‌توان در به جنگ رفتن داوطلبانه‌ی یک مخالف جنگ خلاصه کرد داستانی تکان‌دهنده که علیرغم جلوه‌های بصری سنگین هالیوودی به سبک دهه ۱۹۵۰ گفته شده است.

فیلم جدید تایلر پری «هو! هالوین به سبک مِدیا» که برای دو هفته‌ی پیاپی صدرنشین جدول باکس آفیس بود میدان را به تازه‌واردها واگذار کرد و با فروش ۷٫۸ میلیون هفته را در جایگاه چهارم تمام کرد. در مورد این فیلم هفته‌های گذشته صحبت بسیار کردیم، خلاصه کلام اینکه فیلم «هو! هالوین به سبک مِدیا» با صدرنشینی دوهفته‌ای بر جدول باکس آفیس یک‌بار دیگر هالیوود را انگشت‌به‌دهان گذاشت که چطور فیلمی که در آن یک مرد سیاه‌پوست در لباس یک پیرزن ظاهر می‌شود موفق می‌شود بیشتر از مثلا فیلم تحسین‌شده‌ی «تولد یک ملت» و بسیاری دیگر از آثار فاخر فروش کند.

فیلم «دوزخ» از کمپانی سونی این هفته در شعله‌های دوزخ سوخت و با سقوط ۵۸ درصدی در فروش موفق شد تنها ۶٫۲۵ میلیون دلار پول بسازد که هنوز حتی از فروش روز اول «کد داوینچی» ۲٫۶ میلیون دلار کمتر است.جالب است که هرچقدر کتاب‌های دان بران خوب می‌فروشند فیلم‌های ساخته‌شده بر اساس کتاب‌هایش اقبالی ندارند.

از اکران‌های هفته‌ی آینده بهتر است به فیلم علمی-تخیلی بسیار مورد انتظار «ورود» اشاره کنیم. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و نقد تحلیلی و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس این هفته کلیک کنید.

تحلیل باکس آفیس هفته: دوزخ اقبالی در گیشه نداشت.

دانلود فیلم باکس آفیس 2016با فروش تخمینی ۱۶٫۶۷ میلیون دلار در هفته‌ی دوم اکران «هو: هالوین به سبک مدیا» موفق شد برای دومین هفته‌ی پیاپی در بالای جدول فروش هفته باقی بماند. اگر لازم باشد فقط یک‌چیز از این فیلم را به‌عنوان خوب بیرون بکشیم بدون شک تایلر پری و نحوه‌ی درآوردن کاراکترهایش است. او کاراکتر را زیرورو می‌کند و می‌داند چه بگوید و چطور بگوید که مخاطب خوشش بیاید. اما فیلم‌هایش معمولا چشم منتقدین را نمی‌گیرند.

به‌این‌ترتیب به جایگاه دوم جدول و فیلم بی‌اقبال «دوزخ» از کمپانی سونی می‌رسیم. با فروش تخمینی ۱۵ میلیون دلار در ۳٫۵۷۶ سالن سینما. البته زیاد نگران این فیلم نباشید، سونی در ساخت فیلم محتاطانه (هوشمندانه) عمل کرد و فیلم را با ۷۵ میلیون دلار یعنی نصف بودجه‌ی «فرشتگان و شیاطین» بست تا از بروز فاجعه جلوگیری کند. به‌اضافه‌ی اینکه فیلم تا به اینجا ۱۳۲٫۷ میلیون دلار در بازارهای بین‌المللی فروخته است.

فیلم جدید پارامونت «جک ریچر: هرگز بازنگرد» در هفته‌ی دوم اکرانش به جایگاه سوم جدول باکس آفیس نزول کرد. با فروش تخمینی ۹٫۵۵ میلیون دلار و نزول فروش ۵۸٫۲ درصد. با این اوصاف به نظر می‌رسد فیلم خیلی زود باکس آفیس را ترک کند. چه طرفدار تام کروز باشید چه نه سخت است که تلاش و پشتکار او را نادیده بگیریم اما به‌قول‌معروف افراط هم چیز خوبی نیست.

فیلم حسابرس با نزول فروش ۳۸ درصد و در هفته‌ی سوم اکران همچنان به فروش خوب خود ادامه می‌دهد. این هفته «حسابرس» ۸٫۴ میلیون دلار دیگر فروخت و فروش کلی خود را به ۶۱٫۲ میلیون دلار رساند.

چسبیده به جایگاه پنجم جدول این هفته باکس آفیس تنها فیلم ترسناک جدول «لوح احضار: خاستگاه شیطان» است که با نزول ۵۰ درصدی در هفته‌ی دوم اکران موفق شد با فروش ۷ میلیون دلار دیگر فروش عمده‌ی خود را به ۱۴٫۶ میلیون دلار برساند. داستان فیلم بیشتر حکایت عواقب بازی با آتش است. چند آدم معمولی که شروع به بازی با پدیده‌های فراطبیعی و روح و جن می‌کنند اما سرآخر گریبان خودشان را می‌گیرد. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و نقد مفصل و تحلیلی تک تک فیلم‌های جدول ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس این هفته کلیک کنید.

باکس آفیس این هفته هالیوود: هالووین مدیا جک ریچر را حسابی ترساند.

جدول باکس آفیس 2016باکس آفیس این هفته میدان رقابتِ دنباله‌ها بود؛ و در این رقابت «هو! یک هالووین به سبک مِدیا» با اختلاف اندکی بر «جک ریچر: هرگز بازنگرد» چیره شد. این فیلم علاوه بر قرار گرفتن در صدر جدول باکس آفیس هفته موفق شد رکورد بالاترین فروش سه‌روزه آخر هفته در سال ۲۰۱۶ را نیز از آن خود نماید. دنبال این فیلم در رقابت‌های اسکار یا لیست ۱۰ فیلم برتر فلان منتقد نگردید، علیرغم نادیده گرفته شدن و حتی مورد تمسخر واقع شدن توسط منتقدان، این مجموعه فیلم هواداران پروپاقرص خاص خودش را دارد که تعدادشان کم هم نیست.

درست پشت سر «هو! هالوین به سبک مِدیا» دنباله‌ی فیلم جک ریچر با فروش پروپیمان ۲۳ میلیون دلاری قرار دارد. در این فیلم تام کروز در نقش یک افسر سابق ارتش بازگشته تا همه را ناکار کند.

و در جایگاه سوم جدول ۱۰ فیلم برتر و با اختلاف اندکی بالاتر از فیلم «حسابرس»، فیلم «لوح احضار: خاستگاه شیطان» دنباله‌ی فیلم پرفروش و کم‌هزینه‌ی سال ۲۰۱۴ سود خوبی را عاید سازندگانش کرد. فیلم جدید نسبت به نسخه‌ی قبلی نقدهای بهتری دریافت کرد که سودی برای فیلم نداشت و اکران موفق‌تری نسبت به نسخه‌ی مادر خود نداشت.

فیلم «حسابرس» صدرنشین هفته‌ی قبل جدول باکس آفیس، این هفته را در جایگاه چهارم تمام کرد و ۱۴ میلیون دلار ناقابل دیگر به جیب زد. «حسابرس» از آن دسته فیلم‌هاست که این روزها بسیار کم پیدا می‌شود. فیلمی جدی با رتبه‌بندی بالای ۱۷ سال با فیلم‌نامه قوی و صحنه‌های اکشن جذاب که به درد آدم‌های خشک و جدی می‌خورد، با قالب و ظاهری ابرقهرمانی که البته ربطی به کتاب‌های مصور، داستان‌های خون‌آشامی و یا بازی‌های ویدئویی ندارد.

«دختری در قطار» با فروش ۷٫۱ میلیون دلار در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس جا خشک کرد و بعد از سه هفته اکران ۵۸٫۹ میلیون دلار کاسب شد. فیلم «دختری در قطار» بیشتر یک درام کاراکتر محور در باب زن جوانی زخم‌خورده اما دلسوز است تا یک فیلم معمایی-هیجانی. فیلمی که هم جنبه‌های خیلی خوب دارد و هم خیلی بد و دائم حول سه شخصیت زن فیلم و روابطشان می‌چرخد و همین‌که فیلم کمی دستتان می‌آید همه‌چیز دوباره زیرورو می‌شود. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و نقد و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس این هفته کلیک کنید.

فیلم‌های جدول باکس‌آفیس هفته:حسابرس حساب همه را رسید

جدول باکس آفیس هالیوودهمان‌طور که انتظار می‌رفت این هفته فیلم «حسابرس» جدول باکس‌آفیس را در نوردید و در جایگاه نخست ایستاد. «حسابرس» بااینکه بر اساس داستان‌های مصور ساخته نشده اما یک فیلم ابرقهرمانی به‌حساب می‌آید. به‌هرحال همین‌که بن افلک در آن نقش خرابکار داستان را دارد و جی.کی.سیمونز نیز نقش دست راست او، ندیدن فیلم را مشکل می‌سازد.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس هفته فیلم «دختری در قطار» در هفته‌ی دوم اکران با کاهش فروش ۵۱ درصد موفق شد کمی بیشتر از ۱۲ میلیون دلار دیگر بفروشد. «دختری در قطار» و یا شاید بهتر باشد بگوییم «زنی در قطار» داستان زنی الکلی است که برای فراموش کردن ازدواج ناموفقش به الکل پناه می‌آورد و از هیچ کاری برای آرام کردن خود حتی جاسوسی شوهر سابق با همسر جدیدش فروگذار نمی‌کند.

در رتبه سوم ۱۰ فیلم باکس آفیس هفته یک استند آپ کمدی جای داشت. «حالا چی؟» با فروش ۱۱٫۷ میلیون دلار رسما رکورد بالاترین نمایش هفته اول اکران برای یک فیلم استند-آپ کمدی از آن خود کرد. اگر از کوین هارت خوشتان می‌آید با دیدن این فیلم خواهید خندید اگر هم نه که فکر نمی‌کنم کلا این فیلم را ببینید. و اما در مقام چهارم جدول فیلم «خانه‌ دوشیزه پرگرین برای کودکان خاص» با فروش ۸٫۹ میلیون دلار دیگر در هفته سوم، فروش داخلی خود را به ۶۵ میلیون رساند و بالاخره اینکه «افق اعماق» با فروش ۶٫۴ میلیون دلار دیگر در هفته سوم اکران موفق شد فروش داخلی خود را به حدود ۶۵ میلیون دلار برساند و در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس هالیوود هفته جای بگیرد.

و اما خارج از جدول ۱۰ فیلم برتر فیلم «نهایت فولاد» علیرغم داشتن بیش از ۲۰۰۰ سالن نمایش فروشی ناامیدکننده‌ای داشت و فیلم «گودزیلا» تا به اینجا موفق شد ۷۵ میلیون در ژاپن بفروشد. این چکیده‌ای از جدول باکس آفیس و رویدادهای مربوط به فروش فیلم‌های این هفته بود. برای خواندن مطلب کامل و دانلود فیلم‌های جدول باکس آفیس این هفته هالیوود ۲۰۱۶ کلیک کنید.

هر هفته با مراجعه به همین صفحه می‌توانید از آمار فروش و گزارش جدول باکس آفیس و تحلیل ۱۰ فیلم برتر جدول مطلع شوید.