تریلر فیلم «سکوت» مارتین اسکورسیزی

تریلر فیلم سکوت «Silence» مارتین اسکورسیزی: داستان دو مبلغ مذهبی (اندرو گارفیلد و آدام درایور) که به‌دنبال پیشوای خود (لیام نیسون) به ژاپن می‌روند جایی که هرگونه ترویج مسیحیت و آداب آن غدغن بوده و مشمول مجازات سنگین می‌شود و به‌این‌ترتیب ایمانشان به معنای واقعی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

فیلم «سکوت» مدت زمان زیادی است که در مرحله‌ی پیش‌تولید قرار دارد، چیزی حدود ۲۵ سال. اسکورسیزی و فیلم‌نامه‌نویس جِی کوک پیش‌نویسی از فیلم را در دهه ۱۹۹۰ تمام کردند و قرار شد اسکورسیزی بعد از فیلم «دارو دسته نیویورکی» (۲۰۰۲) آن را کارگردانی کند؛ اما وقتی اسکورسیزی در جذب سرمایه برای فیلم به مشکل برمی‌خورد تصمیم می‌گیرد اول فیلم «هوانورد» ۲۰۰۴ را کلید بزند. زمانی هم که بالاخره ساخت فیلم قطعی شد دنیل دی-لوئیس، گل گارسیا و بنیشیو دل تورو قرار بود نقش‌های اصلی فیلم را بر عهده داشته باشند. هر سه این بازیگران به دلیل تأخیرهای متوالی در ساخت فیلم از بازی در آن کناره‌گیری کردند تا بالاخره نقش‌ها به اندرو گارفیلد، آدام درایور و لیام نیسون رسید.

تحلیل تریلر فیلم

عجب داستانی، مطمئنم مثل خود من افراد زیادی هستند که تا‌به‌حال هم‌چین داستان را نشنیده بودند. کلا وقتی می‌شنوید که مارتین اسکورسیزی کبیر فیلمی را هم نوشته و هم خودش کارگردانی کرده نمی‌شود بی‌تفاوت ماند. اسکورسیزی تا به اینجا فیلم‌های شاهکار بسیاری را هدایت کرده و به این موضوع بازیگران توانایی همچون اندرو گارفیلد، لیام نیسون، آدام درایور و کیاران هیندز را هم اضافه کنید تا دیگر جایی برای شکست باقی نمی‌ماند.

با این اوصاف شاید فیلم در گیشه و حتی گرفتن جوایز به مشکل و سربالایی بخورد. با توجه به این تریلر، داستان فیلم جذابیت درخوری که انتظارش را داشتم را نداشت. روایت فیلم آن‌چنان قابل‌درک و ‌همزادپندارانه به‌نظر نمی‌رسد و گاها احساس می‌شود جان لازم را نیز ندارد. بدون شک باید دلیلی وجود داشته باشد که فیلم تا حالا به تعویق افتاده بود. با این اوصاف به‌نظر می‌رسد باید منتظر تریلر بعدی فیلم باشیم با این امید که نگاه کامل‌تری از فیلم ارائه کند و احتمالا ترس و نگرانی‌های ما را نیز برطرف سازد.به اشتراک بگذارید
۲۲٫۹٫۱۳۹۵
 
عرشیا امیری
به قلم: عرشیا امیری

منتقد سینما (البته خودش اینطور فکر می‌کنه)، خوره فیلم و عاشق تنها فیلم نگاه کردن

2 دیدگاه مطرح شده
  • رضوان

    جالب به نظر می یاد اما اینکه دانلود کنم و وقت بذارم نگاه کنم … فکر نکنم

  • افسون

    به نظر که جالب می‌یاد

بیان دیدگاه