تریلر فیلم «Gifted» یا «بااستعداد»

فرانک آدلر (کریس ایوانز) مرد مجردی است که به‌تنهایی از خواهرزاده‌ی نخبه‌اش مری (مکنا گریس) در شهری ساحلی در فلوریدا نگهداری می‌کند. نقشه‌های او برای فراهم کردن یک زندگی عادی و مدرسه رفتن مِری با برملا شدن توانایی‌ها و استعداد خارق‌العاده ریاضی او و آمدن مادر فرانک به هم می‌ریزد. مادر فرانک برنامه‌های دیگری برای نوه‌اش دارد و به تهدیدی برای جدا کردن فرانک از مِری تبدیل می‌شود.

بااینکه تریلر فیلم «بااستعداد» باعث نمی‌شود به سمت سالن‌های سینما هجوم ببرید اما باید بپذیریم که چیز متفاوتی اینجا در جریان است؛ مانند فیلم «Goodwill Hunting» اینجا هم با دختربچه‌ای طرف هستیم که استعدادهای خارق‌العاده‌ای در ریاضی دارد و به دنبال یک زندگی عادی است. حداقل دایی‌اش فرانک هر کاری می‌کند تا او یک زندگی عادی را تجربه کند هرچند این مخالف با تمام افرادی است که در اطراف او زندگی می‌کنند من‌جمله مادربزرگ بچه.

بااین‌حال به نظر می‌رسد فرانک از پس اداره کردن خودش هم درست برنمی‌آید و حتی مثلا بیمه‌ی درمانی ندارد و اینجاست که داستان کمی می‌پیچد… به‌هرحال همین‌که کریس ایوانز در نقشی متفاوت از شخصیت‌های ابرقهرمانی ظاهرشده جای بسی شکرگذاری دارد و به‌این‌ترتیب کمک می‌کند مخاطب تنها به او به چشم یک بازیگر تجاری با عضلات آن‌چنانی نگاه نکند. نقش‌های مکمل فیلم هم به‌خوبی او را در این راه همراهی می‌کنند.

به اشتراک بگذارید
۲۸٫۸٫۱۳۹۵
 
نگار عبدلی
به قلم: نگار عبدلی

خوره‌ی کتاب، مدرس فیلم‌نامه‌نویسی، با تعصب و خیلی گزیده فیلم نگاه می‌کنه

بیان دیدگاه