جدایی آلمودوار از فرهادی

سینمای ایران | فیلم جدید فرهادی | پدرو و آگوستین آلمودوار دیگر تهیه‌کننده فیلم جدید اصغر فرهادی با عنوان «همه می‌دانند» نیستند. آگوستین آلمودوار در حاشیه جشنواره فیلم سویل درباره علت این جدایی چنین توضیح داده است. «در مورد فرهادی خیلی متأسف شدم، دیگر درک درستی از هم نداشتیم و به این نتیجه رسیدیم که قبل از بالا گرفتن کار از هم جدا شویم. خوشحالم که فیلم در اسپانیا تولید می‌شود و به‌عنوان یک تماشاگر به دیدن آن می‌نشینم». فیلم‌برداری «همه می‌دانند» همچنان ادامه دارد و خاویر باردم، پنه‌لوپه کروز و ریکاردو دارین نقش‌های اصلی آن را ایفا می‌کنند. تا چندی پیش نام آلمودوار همچنان به‌عنوان تهیه‌کننده در صفحه IMDB فیلم دیده می‌شد اما الان در میان تهیه‌کنندگان نام الکساندر ماله‌گی، آندره اوکیپینتی و آلوارو لونگوریا ثبت شده است.

فرهادی فیلم‌نامه این اثر را هم مانند گذشته ابتدا به زبان فارسی نوشته که سپس به زبان دیگر ترجمه شده است. کارگردان «جدایی نادر از سیمین» برای پرتماشاگرترین فیلم کارنامه کاری خود گروهی از بزرگان سینما را گردهم آورده است که از میان آن‌ها می‌توان به آلبرتو ایگلسیاس (آهنگساز)، خوزه لوییس آلکائینه (مدیر فیلم‌برداری)، کلارا نوتاری (طراح صحنه) و سونیا گرانده (طراح لباس) اشاره کرد.

باوجودآنکه اکثر عوامل را سینماگران سرشناس اسپانیایی تشکیل داده‌اند و فیلم هم در مادرید جلوی دوربین خواهد رفت، پروژه جدید اصغر فرهادی به‌عنوان محصول مشترک فرانسه و اسپانیا معرفی شده است.

فیلم جدید فرهادی به زبان اسپانیایی و انگلیسی ساخته می‌شود و سال ۲۰۱۸ به نمایش درخواهد آمد. احتمالا اولین نمایش فیلم در جشنواره کن سال آینده خواهد بود.

بعد از انتشار این خبر، روابط عمومی فیلم بیانیه‌ای را درباره اظهارنظر آلمودوار منتشر کرد:

تصمیم به عدم همکاری با کمپانی برادران المادوار در تهیه فیلم «همه می‌دانند» پیش از شروع پیش‌تولید فیلم و در ماه مِی (اردیبهشت‌ماه) توسط تهیه‌کننده فرانسوی گرفته‌شده.

علت این تصمیم عدم تفاهم این دو کمپانی در برآورد بودجه تهیه فیلم بوده است. به همین دلیل عدم توافق برای آغاز پروژه قبل از پیش‌تولید اتخاذ، و پروژه با یک کمپانی اسپانیایی دیگر به‌عنوان تهیه‌کننده اسپانیایی وارد مرحله پیش‌تولید شده است. فیلم‌برداری «همه می‌دانند» ۴ هفته دیگر به پایان می‌رسد.

منبع: دنیای تصویر

فیلم همه می دانند فیلم جدید اصغر فرهادی. فیلم جدید اسپانیایی اصغر فرهادی. فیلم بعدی اصغر فرهادی فیلم همه می‌دانند. پنه لوپه کروز خاویر باردم اصغر فرهادی فیلم همه می‌دانند.

به اشتراک بگذارید
۲۰٫۸٫۱۳۹۶
 
ماندانا کریم پور
به قلم: ماندانا کریم پور

یک فمنیست تمام عیار، زیاد هم نمیشه باهاش بحث کرد، اعصاب و حوصله درست و حسابی نداره ...

بیان دیدگاه