سریال «ارباب حلقه‌ها» در راه است!

سریال جدید | سریال ارباب حلقه‌ها | کمپانی آمازون در حال رایزنی با استودیوی برادران وارنر و نمایندگان متعلقات جی.آر.آر.تالکین برای گرفتن حق ساخت سریالی بر اساس کتاب‌های شاهکار تالکین «ارباب حلقه‌ها» است. در دورانی که شبکه‌ها و استودیوهای فیلم‌سازی از سریال کردن هیچ چیزی فروگذار نیستند، این‌که یک استودیو بخواهد اقتباسی تلویزیونی از ماجراهای سرزمین میانه بسازند هرچند هیجان‌انگیزی‌ اما خبر عجیبی نیست.

به نظر می‌رسد موفقیت‌های سریال «بازی تاج‌وتخت» برای اچ‌بی‌او آمازون را وسوسه به انجام این‌کار کرده باشد. کتاب‌های «نغمه‌ی یخ وآتش»، منبع اقتباس سریال «بازی تاج‌وتخت» به‌نوعی فرزند‌های ناخَلَف شاهکارهای تالکین‌اند و آمازون تصمیم گرفته به دنبال جد بزرگ داستان‌های وستروس برود. البته این خبر همان‌قدر که می‌تواند موجب خوشحالی شود همان‌قدر هم موجب نگرانی است چراکه سه‌گانه‌ی درخشان پیتر جکسون اقتباسی چشم‌گیر از جهان سرزمین میانه است و به‌هرحال ساختن سریال بعد از یک سه‌گانه ریسک بزرگی به شمار می‌آید. (شاید بهتر باشد از همین حالا سعی کنیم سه‌گانه‌ی «هابیت» را به فراموشی بسپاریم).

نکته اما اینجا است که سه‌گانه‌ی «ارباب حلقه‌ها» حتی در نسخه‌های تدوین کارگردان هم باز جزییات حذف شده‌ای را در مقایسه با کتاب دارند که البته این را هم نباید فراموش کرد که زمان سه‌گانه‌ی پیتر جکسون در حالت عادی نزدیک به ده ساعت، یعنی اندازه‌ی یک فصل سریال کامل است. دیگر نکته‌ی جالب این است که مدیر آمازون جِف بِزوس شخصا در حال پیگیری کارهای این پروژه است. ازآنجایی‌که حالا او بیل گیتس را پشت سر گذاشته و ثروتمندترین مرد دنیا است به نظر می‌رسد به‌اندازه کافی پول برای راضی کردن برادران وارنر و نمایندگان دارایی‌های تالکین داشته باشد.

منبع: دنیای تصویر

سریال جدید ارباب حلقه ها سریال ارباب حلقه. فیلم ارباب حلقه سریال می‌شود. فصل جدید سریال ارباب حلقه ها سریال جدید آمازون. معرفی سریال جدید.

به اشتراک بگذارید
۲۰٫۸٫۱۳۹۶
 
ماندانا کریم پور
به قلم: ماندانا کریم پور

یک فمنیست تمام عیار، زیاد هم نمیشه باهاش بحث کرد، اعصاب و حوصله درست و حسابی نداره ...

بیان دیدگاه