بن هور در گردوخاک جوخه انتحاری و توله‌های جنگ گم شد.

 

بعد از شروعی ۴ میلیون دلاری احتمالا «بِن‌هور» با نمایش در ۳۰۸۴ سینما فروش ناچیز آخر‌هفته‌ی ۱۱ میلیون دلاری را ثبت خواهد کرد. این فیلم از استودیوهای پارامونت و MGM علیرغم بودجه‌ای ۱۰۰ میلیون دلاری، احتمالا آخر هفته را در جایگاه چهارم یا پنجم قناعت خواهد کرد.

فیلم «جوخه انتحاری» از کمپانی برادران وارنر با فروش تخمینی ۲۰ میلیون دلار در ۳۹۲۴ سینما به‌احتمال بسیار زیاد همچنان بر صدر باکس آفیس حکومت خواهد داشت. «توله‌های جنگ» فیلم دیگر این استودیو بعد از فروش ۵٫۵ میلیونی روز جمعه احتمالا ۱۵ میلیون دلار دیگر در ۳۲۵۸ سینما فروش خواهد کرد.

فیلم «پارتی سوسیس‌ها» از سونی و آناپورنا هم احتمالا هفته‌ی دومی ۱۵ میلیون دلاری را در ۳۱۰۳ سینما تجربه خواهد کرد.

رقابت پایاپای در گیشه با شروع نمایش انمیشن ماجراجویی «کوبو و دو ریسمان» با ۱۲ میلیون دلار فروش در ۳۲۶۰ سینما حتی داغ‌تر هم خواهد شد.

«جوخه انتحاری» که با کاهش استقبال ۵۳ درصدی روبرو شده هفته را با فروشی ۲۶۰ میلیون دلاری در گیشه آمریکا پشت سر گذاشت. اوایل همین هفته این فیلمِ بسیار موردانتظار موفق شد از مرز ۵۰۰ میلیون دلار فروش جهانی بگذرد.

در «توله‌های جنگ» با بودجه ۴۵ میلیون دلاری مایلز تِلر و جوناه هیل نقش‌آفرینی کرده‌اند و با نقدهای متفاوت و درهمِ ۵۹ درصدی در سایت راتِن تومِیتوز احتمالا ۱۲ تا ۱۴ میلیون دیگر در ۳۲۵۸ سینما خواهد فروخت.

پارامونت و MGM تأمین مالی «بن‌هور» را به‌صورت مشترک بر عهده داشتند و انتظار می‌دادند با کمک طرفداران پروپاقرص فیلم، ۲۰ میلیون در روز اول بفروشند اما ظاهرا پیش‌بینی‌های دیگر با فروش ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلاری درست‌تر بود.

«بن‌هور» امتیاز ۳۱ درصدی را از راتِن تومِیتوز کسب کرد. این فیلم ساخته‌ی Timur Bekmambetov است و Jack Huston، مورگن فریمن، Toby Kebbell، نازنین بنیادی، Haluk Bilginer و Rodrigo Santoro در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. تهیه‌کنندگان فیلم هم Mark Burnett و Roma Downey هستند.

کلا پارامونت سال خوبی را پشت‌سر نگذاشت. آن از Zoolander 2 و «لاک‌پشت‌های تغییریافته‌ی نینجا: بیرون آمدن از تاریکی» که خیلی زود افول کردند و بعد هم «پیشتازان فضا: ماورا» که پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شد. آخر هفته پارامونت «بن‌هور» را در ۱۹ بازار بین‌المللی من‌جمله برزیل و مکزیک به نمایش درخواهد آورد؛ که انتظار می‌رود ۳۰ درصد از فروش جهانی فیلم را شامل شود.

«کوبو و دو ریسمان» با بودجه ۵۵ میلیونی به ژاپن قدیم برمی‌گردد و روی داستان پسری به دنبال به تن کردن دوباره‌ی زرِهی جادویی متمرکز است. منتقدان با امتیاز ۹۶ درصد در سایت راتِن تومِیتوز حسابی از این انیمیشن حمایت کرده‌اند.

استودیو برادران وارنر بعلاوه اعلام داشت که فیلم «چراغ‌ها خاموش» در ژانر وحشت این استودیو توانسته به مرز فروش جهانی ۱۰۰ میلیون دلاری برسد. این فیلم را David F. Sandberg کارگردانی کرده و Teresa Palmer، Gabriel Bateman، Billy Burke و Maria Bello در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

منبع: ورایتی

اختصاصی پلان موویز. استفاده از این مطلب تنها با ذکر دقیق منبع و لینک به منبع مجاز می‌باشد.

باکس آفیس

  به اشتراک بگذارید
  ۳۰٫۵٫۱۳۹۵
   
  مجید مسکینی
  به قلم: مجید مسکینی

  مدیر سینماوا، به آثار کلاسیک (چه موسیقی، چه کتاب، چه فیلم) احترام می‌ذاره اما معتقده جدید همیشه بهتره

  بیان دیدگاه