دانکرک ۲۰۱۷
0 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 100 votes, average: 0.00 out of 10 (0.00)
Loading ... Loading ...
ستارگان
Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh
محصول کشور
انگلستان | فرانسه | آمریکا
موضوع:
اکشن, تاریخی, جنگی, درام, هیجانی
تاریخ اکران:
30 تیر 96
زمان فیلم:
-----
کارگردان:
Christopher Nolan
رده سنی:
-------
کیفیت:
-----
زبان:
انگلیسی | فرانسوی | آلمانی
سال تولید:
2017

نمایش تریلر

داستان فیلم

دانلود فیلم دانکرک ۲۰۱۷ | تخلیه‌ی معجزه‌آسای نیروهای بریتانیایی، فرانسوی و بلژیکی متفقین که توسط نیروهای آلمانی به تله افتاده و محاصره‌شده بودند از سواحل و بندر دونکرک در فرانسه بین روزهای ۲۷ می تا ۴ ژوئن ۱۹۴۰ در جبهه‌ی فرانسه طی جنگ جهانی دوم.

فیلم داستان تخلیه بندر دونکرک طی جنگ جهانی دوم را بیان می‌کند که یکی از پرافتخارترین وقایع در تاریخ بریتانیا است. داستان فیلم افسانه‌ی عملیات دینام را به تصویر می‌کشد که شامل تخلیه و نجات ۳۳۰٫۰۰۰ تن از نیروهای متفقین تحت محاصره‌ی ارتش آلمان از طریق بندر دانکرک می‌شود.

دانلود فیلم

ژانر فیلم

اکشن | درام | تاریخی | هیجانی | جنگی

پیش‌زمینه تاریخی فیلم

تخلیه‌ی دونکرک با رمز عملیات دینام، درواقع تخلیه‌ی کامل بندر و سواحل دونکرک از سربازان متفقین بین روزهای ۲۷ مِی تا ۴ ژوئن ۱۹۴۰ طی جنگ جهانی دوم بود.

نیروهای متفقین بین ساحل فرانسه-بلژیک و نیروهای آلمانی که به‌سرعت به سمتشان درحرکت بودند گیر افتاده بودند. بر بریتانیایی‌ها مسلم شده بود که در این نبرد شانسی برای پیروزی ندارند به همین خاطر فرماندهان جنگ متفقین به این نتیجه رسیدند که تنها راه باقی‌مانده تخلیه‌ی فوری هرچند سرباز ممکن از این منطقه است. احتمال موفقیت عملیات بسار ناچیز بود. در تاریخ ۲۹ مِی ناگهان ورق برگشت. ارتش آلمان از حرکت و پیشرفت به سمت دانکرک صرف‌نظر کرد و ارتش زرهی خود را به عقب فراخواند. هیتلر اطمینان داشت که قادر است این منطقه را تنها با کمک پشتیبانی هوایی در اختیار بگیرد به همین خاطر از تعداد نیروهای زمینی خود کاست.

همین وقفه کافی بود تا متفقین ۳۰٫۰۰۰ تن از نیروهایشان را از منطقه خارج کنند. روز بعد ۶۸٫۰۰ نفر دیگر بازگردانده شدند و ۱۰٫۰۰۰ نفر هم طی شب موفق به رهایی از مخمصه شدند. اول ژوئن ۶۵٫۰۰۰ نفر دیگر هم نجات داده شدند. سرجمع ۳۳۸٫۲۲۶ نفر با استفاده از ۹۰۰ کشتی و قایق خود را به بندر دُوِر در انگلستان رساندند. چرچیل به این واقعه لقب معجزه داد و از آن به‌عنوان روح دونکرکی یاد کرد.

این پیروزی عظیم روحیه‌ی ملی در بریتانیا را بالا برد و به تقویت روحیه بریتانیایی طی جنگ کمک شایانی کرد.

حواشی فیلم

جنجال و حاشیه‌های زیادی روی حضور هری استایلز عضو گروه پاپ بریتانیایی وان دایرکشن در این فیلم مطرح شد که عوامل فیلم پاسخگو بودند. طبق گفته‌های مسئول انتخاب بازیگران فیلم که در فیلم‌های قبلی نولان هم این مسئولیت را بر عهده داشت این خواننده پروسه‌های آزمون بازیگری برای این فیلم را مشابه بازیگران دیگر انجام داده است و موفق به گرفتن نقش با توجه به دیالوگ‌خوانی و استیل و قیافه‌اش شده است و پارتی‌بازی در کار نبوده. ظاهرا هری استایلز علیرغم نداشتن تحصیلات و آموزش‌های آکادمیک بازیگری موفق شده در رقابت با چند بازیگر شناخته‌شده این نقش را از آن خود کند.

فیلم‌نامه فیلم را خود نولان نوشته و همسرش تهیه‌کنندگی آن را بر عهده خواهد داشت.

فیلم‌برداری این پروژه بر عهده‌ی تارانتینو است که از دوربین ۶۵ میلی‌متری (و بعضی سکانس‌ها دوربین آی‌مکس) برای رسیدن به کیفیت بصری بالاتر بهره خواهد برد.

پروسه ساخت

برای سکانس‌های میدان جنگ نولان از جلوه‌های کامپیوتری و گرافیکی استفاده نخواهد کرد و از یک ناو جنگی واقعی بهره خواهد برد، به‌طور دقیق‌تر از ناو جنگی فرانسوی کلاس T-47، Maillé-Brézé.

این اولین بار نیست که نولان قید جلوه‌های بصری را زده است. طبق اخبار منتشرشده سازندگان فیلم در تلاش‌اند تا جای ممکن صحنه‌های فیلم را نزدیک به واقعیت بازسازی کنند.

محل فیلم‌برداری

Plage de Malo-les-Bains, Dunkerque, Nord فرانسه

جزئیات فنی

رنگ: رنگی

نسبت تصویر ۲٫۲۰:۱

تاریخ اکران

۳۰ تیر ۱۳۹۶


تازه‌های فیلم


    به اشتراک بگذارید

    پگاه یزدانی
    به قلم: پگاه یزدانی

    سینما خوانده، تاکنون 2 فیلم کوتاه ساخته و اوغات فراغتش را با عکاسی و ترجمه سپری می کند.

    بیان دیدگاه